Šodien, 12.aprīlī, svinīgās ceremonijas laikā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīniskās palīdzības, observācijas nodaļas un Ambulatorā veselības centra ēkas pamatos iebetonēta kapsula.
Kopā ar zilās dzērves spalvu, kas simbolizē cerību, veselību un gaišu skatu nākotnē, brieža ragu, kas simbolizē diženumu, stiprumu un spēku, kapsulā ievietoti arīdzan Bērnu slimnīcas, Veselības ministrijas, arhitektu biroja “MARK Arhitekti” un būvniecības uzņēmuma “Arčers” vēstījumi nākamām paaudzēm. Būvnieku vēstījumā uzsvērta bērnu loma mūsdienu sabiedrībā, tās nozīmība valsts nākotnes veidošanā, kā arī tas, cik būtiski mums šodien ir darīt visu iespējamo, lai bērni izaugtu veseli. Tādēļ būvnieki ar lielu pietāti un atbildību izturas pret Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas nodaļu telpu būvniecību.
Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols: “Lai uzlabotu pacientu pieredzi, radītu patīkamu un mūsdienīgu vidi, kas palīdz atveseļoties, Bērnu slimnīcā šobrīd būvniecības un rekonstrukcijas darbi vienlaikus notiek vairākos objektos, no kuriem divi ir ļoti apjomīgi – 2023. gada beigās durvis vērs Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centrs, bet 2024. gadā – šī ēka, kurā ne tikai sniegsim neatliekamo medicīnisko palīdzību un ambulatoros veselības aprūpes pakalpojumus, bet arī nodrošināsim zināšanu pārnesi profesionāļiem.”
Kā ziņots iepriekš, pagājušā gada vasarā uzņēmums “Arčers” parakstīja līgumu ar VSIA “Bērnu klīniskā universitātes slimnīca” par Ambulatorās veselības aprūpes daļas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļas telpu būvniecību, Vienības gatvē 45, k-21, Rīgā.
Projekta ietvaros paredzēts gandrīz pilnībā demontēt 21.korpusu un daļu no 20.korpusa piebūves, tā vietā veidojot četru stāvu ēkas jaunbūvi, labiekārtot apkārtni, izbūvēt autostāvvietas un medicīniskās palīdzības dienesta transporta piebraukšanai paredzētās zonas. Kopējā telpu platība plānota 7962,2 m2, tādejādi tā būs lielākā no jaunajām ēkām, kuras tiek izbūvētas Bērnu slimnīcas teritorijā. Lielāko daļu jaunās ēkas paredzēts atvēlēt Ambulatorajam veselības centram, kas paplašinās iespējas integrēt ārstniecības procesu, mazinot nepieciešamību bērniem ārstēties stacionārā.
Šobrīd objektā noslēgušies demontāžas darbi, pabeigta lielākā daļa ārējo inženiertīklu izbūves darbu, gandrīz pabeigta pagrabstāva betonēšana un uzsākta pirmā stāva sienu betonēšana.
SIA “Arčers” valdes priekšsēdētājs Kārlis Balgalvis: “Šīs ēkas būvniecība ir sarežģīts process, jo nepieciešams nodrošināt visu esošo inženiertīklu pārcelšanu, nepārtraucot citu slimnīcas korpusu darbību, lai nevienu dienu netiktu traucēti Bērnu slimnīcas pacienti un ārstu ikdienas darbs. Lai kaut nedaudz atvieglotu bērnu uzturēšanos slimnīcā, mūsu rokās ir jaunas, modernas un mājīgas vides radīšana mazajiem pacientiem, viņu vecākiem un, protams, arī darba vides uzlabošana slimnīcas personālam.”
Ambulatorās veselības aprūpes daļas pirmajā stāvā tiks izvietoti vairāki ārstu kabineti, galveno funkciju atvēlot plašam vestibilam ar reģistratūru, garderobi un tirdzniecības telpām. Vestibilā plānots izveidot vairākas bērnu rotaļu zonas, apmeklētāju atpūtas un uzgaidāmās zonas, bērnu ratu novietnes zonu, labierīcības un istabu mazuļiem. Citos stāvos tiks veidota tipveida plānojuma struktūra ar ārstniecības kabinetiem, plašām uzgaidāmajām telpām, informāciju centriem un māsu posteņiem.
Neatliekamās medicīniskās un observatorijas zonā tiks izvietota aptuveni 31 palāta, tostarp, vairākas intensīvās terapijas palātas, vairākas palātas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, viena no palātām pielāgota akūtiem psihiatrijas pacientiem, kā arī divas infekciju palātas ar palīgtelpām. Arī šajā ēkas daļā tiks izveidoti ārstu kabineti, māsu telpas, plašas uzgaidāmās telpas un vestibili. Ēkas 2.stāvā atradīsies operāciju bloks, personāla kabineti, pārrunu un atpūtas telpas. Pagrabstāvā tiks izvietotas tehniskās telpas, personāla ģērbtuves, slimnīcas virtuve un palīgtelpas slimnīcas darbības nodrošināšanai.
Slimnīcas teritorijā paredzēts uzstādīt vairākas lielizmēra skulptūras, kas palīdzēs apmeklētājiem orientēties apkārtnē, kā arī priecēs mazos pacientos ārstniecības procesa laikā.